fbpx

TAPETY – wielki come back !

16 Lut
Kategoria: Home Decor

Już od dłuższego czasu obserwuję wielki powrót tapet do łask. Ludzie coraz chętniej o nie pytają i wykorzystują jako element dekoracyjny, najczęściej na jedną ze ścian.

Kilka lat temu tapety znajdowały się prawie w każdym mieszkaniu. Było to niedrogie rozwiązanie na kilka lat, doskonale tuszowało wszystkie niedoskonałości ścian i duża część osób twierdziła, że w lepszym lub gorszym stopniu poradzi sobie z tym sama, bo przecież to nic trudnego. Tapety w tym czasie były w dużej mierze nijakie, całe szczęście to się zmieniło.

Dziś tapety to fenomenalny wybór od geometrycznych wzorów, przez klasykę, po tapety 3D i imitacje fotografii, doskonale oddającą fakturę np. drewna czy cegły.

Mogą stanowić element dekoracyjny lub podkreślać charakter danego miejsca.

Poniżej przedstawię Wam trzy marki, które w ostatnim czasie najbardziej zwróciły moją uwagę.

Pierwsza z nich to Lutece i kolekcja Reality II składająca się z realistycznych struktur i materiałów. W katalogu znajdziemy m.in. deski, ceglane ściany, roślinność, motyw Nowego Jorku czy graffiti.

reality II

Następna w kolejce to Origin z kolekcją Urban Funky, czyli mnóstwo wzorów i kolorów, zarówno geometrycznych, jak i retro.

urban funky

źródło zdjęć: www.tapety-sklep.com

A na koniec Today Interiors 3D Wallcoverings, czyli tapety z efektem trójwymiaru, które tworzą niepowtarzalny efekt.

3d

źródła zdjęć: www.today-interiors.co.uk

Jak podobają Wam się współczesne tapety? Wykorzystujecie je jako element dekoracyjny?

Czytany 2172 razy

 

 

@tenkawalekpodlogi