fbpx

Ściana 3D

27 Sty
Kategoria: Home Decor

W ostatnim czasie określenie "3D" stało się bardzo modne i popularne, stosuje się je w odniesieniu do filmu, wizualizacji, okładzin ściennych, gier, zdarza się nawet na opakowaniach rajstop.

Wykańczając pokój dzienny, salon, telewizyjny, sypialnie, często jedną ze ścian chcemy mieć inną. Do tej pory najczęściej był to bardziej intensywny kolor farby, tapeta bądź tynk dekoracyjny, teraz mamy też inne możliwości, które dadzą nam tak dobrze znany efekt 3D.

I tak na początek chcę Wam przedstawić Fluffo czyli miękkie ściany. Sprawdzi się w każdym z wyżej wymienionych pomieszczeń, a także w pokoju dziecięcym, w szczególności kiedy nasz maluch zaczyna wstawać i chodzić.

Posiadają w swojej ofercie 19 różnych wzorów, w bogatej palecie kolorystycznej, z których można tworzyć cuda, a ogranicza Cię tak naprawdę tylko Twoja własna wyobraźnia. Oprócz tego, że są miękkie i elastyczne posiadają również właściwości wygłuszające.

fluffo 2015-6fluffo 2015-12

źródło: www.fluffo.pl

Następnym bardzo ciekawym rozwiązaniem są maty dekoracyjne Sibu. Imitują one m.in. skórę (gładką, gniecioną, z przeszyciami), drewno, metal, kamień, są również bardzo elastyczne więc sprawdzą się świetnie na zaokrągloną ścianę czy kolumnę. Często stosowane są także na frontach meblowych.

mata sibu skoramata sibu2

źródło: www.matysibu.pl

Kolejnym i ostatnim na dzisiaj wykończeniem są panele 3D z twardego i wodoodpornego materiału Polystar. Dzięki swoim właściwością producent zapewnia, że można je stosować nawet w łazienkach. Są lekkie i łatwe w montażu, można je malować więc dają nie ograniczone możliwości kolorystyczne. Średnio producenci w swoich ofertach mają około 20 wzorów.

ws04 1ws18 1

źródło: www.dunin.eu

Czy Wy w swoich wnętrzach akcentujecie jedną ścianę? Jakie widzielibyście jeszcze inne, ciekawe możliwości wykończenia ścian, o których nie wspomniałam?

Czytany 5167 razy

 

 

@tenkawalekpodlogi