fbpx

Lampy, kable i żarówki

16 Cze
Kategoria: Home Decor

W ostatnim czasie pojawiło się sporo ciekawych i zarazem bardzo prostych rozwiązań jeśli chodzi o lampy wiszące.

Jednym z najbardziej popularnych są w chwili obecnej kable w kolorowych oplotach, które przy zestawieniu z ciekawą żarówką stanowią oryginalne oświetlenie.

 

lampa wiszaca

źródło:www.sklep.imindesign.pl

Teraz jeśli chcemy by nasze wnętrza nabrały innego charakteru to oprócz zmiany np. kolorystyki dodatków, możemy pozwolić sobie na zmianę aranżacji oświetlenia.

Mam tutaj na myśli, że kolorowe, długie kable możemy przewiązywać, przeplatać, przeróżnie „upinać”, zaczepiać na haczykach i tak niewielkie zmiany mogą wpłynąć na zmianę kierunku światła, doświetlając inne strefy pomieszczenia, możemy tak naprawdę przemieszczać nasze oświetlenie w dowolny sposób bez kucia sufitu i chowania kabli, które stanowią teraz bardzo interesujący element dekoracyjny.

lampa wiszaca2

żródło: lampalampa.pl/

Jeśli do tego zestawu dodamy ciekawą żarówkę to mamy niepowtarzalną lampę wiszącą albo nawet żyrandol, jeśli zestawimy ze sobą kilka takich kabli z żarówkami. Na rynku są również już gotowe takie zestawy, rozwiązania, ale możemy pokusić się o własne unikatowe rozwiązanie.

zyrandol zarowkilampa wiszaca multi

źródła: www.whitehousedesign.pl ; lampalampa.pl/

Wracając jednak do żarówek świetnym uzupełnieniem są żarówki retro inspirowane tradycyjnymi żarówkami Thomasa Edisona czy żarówki filamentowe LED, jednak nie występują one w tak wielu kształtach i rozmiarach.

zarowki retro

źródło: www.fiufiushop.com/  ;  ledco.pl/

Stosując tego typu rozwiązanie oświetlenia mamy tak naprawdę prawie nie ograniczone możliwości, możemy bawić się oświetlaniem naszych wnętrz, a jedynym ograniczeniem jakie się może pojawić to tylko długość kabla i nasza wyobraźnia.

A Wy co sądzicie o tego typu oświetleniu?

Czytany 8931 razy

 

 

@tenkawalekpodlogi