fbpx

Krótka relacja z Targów Arena Design i Home Decor

12 Mar
Kategoria: Wnętrza

W piątek zakończyły się w Poznaniu największe targi w Wielkopolsce, które miałam okazje zwiedzić.

Byłam na miejscu przez dwa dni, jednak niestety tylko jeden dzień udało mi się poświecić na targi i już wiem, że to zdecydowanie za mało.

Jak co roku targi były podzielone na strefy: Kreatywni, Forum, Top Design, Edukacja, Innowacje i Viva Light 2016.

Podczas targów odbywały się również warsztaty, prelekcje i wykłady. Gościem specjalnym była francuska projektantka Inga Sempé , która wystąpiłam podczas pierwszego dnia tagów. Następnego dnia na scenie pojawiła się trendwatcher'ka Zuzanna Skalska.

Bardzo żałuję, że ze względu na mój ograniczony czas i ogrom targów nie miałam możliwości uczestniczenia w żadnym z wykładów.

Udało mi się wziąć jednak udział w warsztatach dla blogerów z wideofilmowania, organizowanym przez Ulę Michalak, organizatorkę MeetBlogIn, w strefie Bloggers Zone.

Co prawda nie zajmuję się wideofilmowaniem, ani na razie nie mam takich planów, jednak interesuje mnie ten temat, dlatego gdy pojawiła się taka możliwość chętnie z niej skorzystałam. Był to bardzo ciekawy i praktyczny wykład, świetnie prowadzony, poparty wieloma przykładami, zarówno tymi dobrymi, jak i złymi i nim się obejrzałam dobiegł końca.

warsztaty wideofilmowanie

Starałam się maksymalnie wykorzystać czas, którym dysponowałam i tak obejrzałam propozycje wystawców Home Decor oraz sporą część mebli, którymi nie ukrywam byłam głównie zainteresowana.

Trend dotyczący mebli na ten rok, to na pewno ich maksymalne, praktyczne wykorzystanie, uniwersalność i nie ograniczone tworzenie kompozycji poprzez kubikowe rozwiązania, które możemy dość dowolnie łączyć i uzupełniać. Daje nam to również spore możliwości aranżacyjne.

meble vox

meble targi 2016

Bardzo lubię takie rozwiązania więc byłam zachwycona, że aż tylu producentów daje nam takie możliwości.

targi Poznan2

zdjęcia autorstwa Sylwii Dominikowskiej

oswietlenie targi Poznan

zdjęcia autorstwa Sylwii Dominikowskiej

Nie udało mi się jednak zobaczyć wszystkiego, czego dzisiaj żałuję, tym bardziej po obejrzeniu bardzo bogatej galerii zdjęć, z którą również możecie się zapoznać na stronie Arena Design.

Wiem, że na pewno wrócę tam za rok, tylko tym razem z większą ilością czasu oraz precyzyjnym planem zwiedzania, żebym była wstanie zobaczyć wszystko i przygotować dla Was pełną relację z targów.

Do zobaczenia na targach za rok!

Czytany 1845 razy

 

 

@tenkawalekpodlogi