fbpx

Szafa - niewielka, ale z wielkimi możliwościami

21 Kwi
Kategoria: Wnętrza

Mieszkasz w mieszkaniu gdzie liczy się każdy centymetr? A może po prostu masz dużą szafę, ale i tak nie mieścisz się ze wszystkimi rzeczami?

Dziś chciałabym Ci przekazać jak zwykłą szafę możemy zagospodarować, żeby stała się pojemna.

Pomijam kwestię obuwia, które uznajmy, że jest w osobnej szafce na buty.

I tak po pierwsze półki zastąp koszami umieszczonymi na prowadnicach. To świetne i niesamowicie praktyczne rozwiązanie, które ułatwi życie. Już od dziś nie będzie problemu z sięgnięciem bluzki z drugiej kupki, która znajduje się z tyłu na półce, bo wysuniesz sobie kosz i masz dostęp do wszystkiego.

Druga rzecz to pantograf. Kiedy stawiamy szafę staramy się wykorzystać każdą przestrzeń więc zabudowujemy ją do samego sufitu i wtedy pojawia się pytanie co zrobić z tym miejscem skoro jest tak wysoko, przecież nie będziemy co chwila biegać z drabiną żeby sięgnąć coś wyżej. I tu pojawia się ciekawe rozwiązanie czyli opuszczany drążek, dzięki któremu będziemy mieli możliwość podziału części szafy na dwa poziomy i zmieści się nam więcej krótkich rzeczy typu bluzki, koszule, bluzy, kurtki itp.

pantograf ego 2

źródło: rejs.eu

Macie dużo krawatów i nie wiecie jak je przechować? Są na to dwa sposoby albo delikatnie je zwijamy i chowamy do szuflady / kosza z przegródkami albo zaopatrujemy się w wieszak przeznaczony do tego celu, który zajmuje tyle miejsca co jeden zwykły wieszak na odzież, a przechowamy w ten sposób średnio około 20 krawatów.

wieszak na krawaty

źródło: sklep.artstol.pl

Spodnie to już też nie problem, zaopatrujemy się w kolejnego rodzaju wieszak i sprawa załatwiona, nawet na dwa sposoby, w zależności od ilości posiadanego miejsca.

wieszaki do spodni i spodnic drewniany wieszak com plwieszak na spodnie deccoria pl

źródła: wieszak.com.pl ; deccoria.pl

 

Jeszcze jednym ciekawym rozwiązaniem jest wieszak wysuwany, który możemy wykorzystać np. w płytkiej szafie czy szafce, co najlepiej obrazuje poniższe zdjęcie.

wieszak wysuwany aluminium do szafy lub garderoby wieszakcompl

źródło: wieszak.com.pl

Często taka szafa oprócz ciuchów musi pomieścić jeszcze kilka innych rzeczy, jak np. deskę do prasowania czy suszarkę na pranie. Warto wygospodarować na to niewielką przestrzeń, wystarczy raptem 15 cm szerokości, żebyśmy mieli te dwie niezbędne rzeczy z głowy.

Kolejnym elementem, który gdzieś trzeba schować, jest odkurzacz z pozostałymi akcesoriami i tu doskonałym rozwiązaniem jest wieszak na rurę od odkurzacza oraz inne elementy, które będziemy mieć uporządkowane w jednym miejscu. Montujemy go do jednego z boków szafy i następny problem z głowy.

z7742178QSpecjalne wieszaki i uchwyty ulatwia przechowywanie czterykaty pl

źródło: czterykaty.pl

 

„Wisienką na torcie” we wnętrzu naszej szafy może być zastosowanie oświetlenia, w postaci pasków LED, które doskonale oświetlą wnętrze i bez problemu znajdziemy wszystko co jest nam potrzebne.

Jeśli coś pominęłam, a nie wyobrażasz sobie bez tego życia, napisz w komentarzu.

A jak wyglądają wnętrza waszych szaf? 

Czytany 6276 razy

 

 

@tenkawalekpodlogi