fbpx

Kuchnia mała, ale pojemna

30 Kwi
Kategoria: Wnętrza

W ubiegłym tygodniu pisałam o tym jak zwiększyć pojemność szafy, a teraz chciałabym podpowiedzieć Wam na co zwracać uwagę jeśli chodzi o wyposażenie kuchni, a bardziej precyzyjnie, jakie rozwiązania zastosować w szafkach czy szufladach.

Jednym z najlepszych elementów do organizacji wnętrz mebli kuchennych są kosze cargo.

I tak dzięki nim możemy zorganizować na przykład szafkę narożną.

Magic Corner www.turincomponents.ienarozna opis3

źródła: .turincomponents.ie ; pinstake.com 

Pamiętajmy, że szafka narożna to mogą być również szuflady i o tym aby były one z pełnym wysuwem.

Miejsce pod zlewozmywakiem to nie tylko kosz na śmieci z segregacją, ale także można wykorzystać tą przestrzeń na szufladę, gdzie znajdą miejsce najpotrzebniejsze rzeczy typu zmywaczek, płyn do mycia naczyń, worki na śmieci itp.

szuflada pod zlewozmywakiem alno ekspert com

źródło: alno.ekspert.com

O organizerze na sztućce nie będę się rozpisywać, bo myślę, że to podstawa, którą stosuje każdy, ale nie każdy już wie jak ciekawie można poradzić sobie z ułożeniem talerzy, które zawsze będą równiutko stały w jednym rzędzie, a i ich transportowanie np. w większej ilości po wyciągnięciu ze zmywarki nie sprawi nam już problemu.

blum szuflady talerze klass pl 

źródło: talerze.klass.pl

Można zastosować również zdecydowanie tańsze rozwiązanie w postaci przegród do szuflad (i tu polecałabym IKEA), bądź maty antypoślizgowe.

Projektując kuchnie warto wykorzystać każdy jej centymetr, dlatego tez ciekawym rozwiązaniem są wąskie kosze cargo, gdzie miejsce znajdą butelki z olejem czy oliwą, w części górnej niewielkich rozmiarów słoiczki, puszki itp., czyli wszystko to co nie wymaga chowania w lodówce, a też musi mieć swoje miejsce.

 cargo waskie 2 polkowe classic 0440c peka

źródło: mdam.pl

Następnym rozwiązaniem z zastosowaniem koszy cargo są domowe spiżarki. Nie zawsze mamy miejsce lub chęci na wydzielanie osobnego pomieszczenia na ten cel, dlatego też możemy zastąpić go „szafą”, w której znajdą miejsce wszystkie zapasy. Alternatywą dla tego rozwiązania, kiedy nie mamy miejsca na dużą zabudowę, jest wersja niska, którą ja nazywam mini spiżarką i szczerze powiem nie wyobrażam już sobie bez niej kuchni.

cargooo wysokie sklep.mebloart.eu

Mam nadzieję, że kilka powyższych elementów znajdzie zastosowanie także w Waszych kuchniach, a jeśli już macie takie wyposażenie to piszcie w komentarzach jak sprawuje się w praktyce.

Czytany 4471 razy

 

 

@tenkawalekpodlogi