fbpx

Zaprojektowani – krakowskie targi designu i wnętrz

09 Lis
Kategoria: Wnętrza

W ten weekend miałam okazje być po raz kolejny w Krakowie, jednak tym razem ściągnęły mnie tam targi.

Nie obyło się bez przygód, podróż była mało przyjemna, chociaż miało być wygodnie i komfortowo, bo wybrałam się wraz z mężem naszym autkiem.

W drodze do Krakowa, za Częstochową była fatalna mgła i do tego cały czas kapał z nieba kapuśniak, bo deszczem ciężko to było nazwać, natomiast z powrotem było jeszcze ciekawiej.

Na początek okazało się, że nie działa lewe, przednie światło mijania, a chwilę później, notabene na autostradzie, padła nam, kilka kilometrów przed zjazdem, nawigacja. Światło udało się naprawić, bo było tylko lekko poluzowane, natomiast zresztą było już gorzej. Pomimo kilkukrotnego restartu, nawigacja nie chciała się załadować, kiedy się to w końcu udało, pokazała jakąś inną trasę (na Strzelce Opolskie, Wieruszów, Grabów nad Prosną – koszmar, nikomu nie polecam) i z powrotem w domu byliśmy z godzinnym opóźnieniem i potwornie zmęczeni.

Wracając jednak do tematu, Zaprojektowani było trzydniową imprezą dla miłośników designu i projektantów.

Pierwsze dwa dni, czyli piątek i sobota, składały się z wykładów i warsztatów, natomiast w ostatni dzień zaplanowane były targi.

Niestety nie udało mi się wziąć udziału w żadnych warsztatach czy wkładach, a w szczególności zależało mi na warsztatach fotograficznych dla blogerów i z bólem serca musiałam z nich zrezygnować, ze względu na godzinę w jakiej się odbywały. Mam jednak nadzieję, że uda mi się to nadrobić w niedalekiej przyszłości.

Targi były jednodniowe i zainteresowanie było ogromne, przynajmniej z naszej perspektywy. Piękna pogoda, z bezchmurnym niebem i dość wysoką, jak na tą porę roku temperaturą, na pewno miała w tym swój udział.

„Impreza” odbywała się w Starej Zajezdni tramwajowej, która dodała całości uroku i charakteru.

Dotarliśmy na miejsce niecałe 30 min po otwarciu, zwiedzających było już tak dużo, że momentami nie byliśmy w stanie dojrzeć niektórych stoisk, a o zdjęciach już nie wspominając, bo zrobienie ich w takim tłumie graniczyło z cudem.

Na targach mogliśmy zapoznać się z rękodzielnictwem, możliwościami programu do projektowania wnętrz InteriCad, porozmawiać z projektantami wnętrz czy skorzystać z ich porad, a także poznać lub bliżej przyjrzeć się ofercie takich firm m.in. jak: Epic Light, Trufle Mozaiki, Stone Ware, Wood Accent, Camfero, MAXlight, Melyo, HomeForm i wile innych.

Oferta była naprawdę bogata.

Moją uwagę szczególnie przykuło oświetlenie firmy MaxLight kolekcja Salvador, czysta, prosta forma oraz ciekawe możliwości aranżacyjne. Szczerze przyznam, że kompozycja na stoisku zwróciła moją uwagę i urzekła mnie niesamowicie.

maxlight

Jak ja kocham filc !

Dlatego też kolejną firmą, która wzbudziła moje zainteresowanie było Melyo, zajmujące się m.in. tworzeniem koszy i dywanów z filcu. I również w tych produktach jest ogromna prostota, ale urzekająca :)

filc melyo

Następnie kamień z Stone Ware – wytrzymałość i świetne zastosowanie.

Meble inne niż wszystkie, czyli połączenie metalu ze szkłem, naturalnym drewnem czy tkaniną, wykonywane ręcznie to Camfero – kolejne stoisko, które przyciągnęło moją uwagę.

meble camfero

Jeżeli będę dobierać klientom dekoracyjne poduszki i w najbliższym czasie doposażać jeszcze swój narożnik w pokoju dziennym to na 100% zamówię je z firmy homeform. Rewelacyjne graficzne i autorskie wzory oraz świetna jakość, którą mogłam poznać osobiście na targach.

A na koniec jeśli chcecie zobaczyć coś totalnie odjechanego to proponuje zainteresować się Ozzichopper – rowery inne niż wszystkie :)

Te firmy zwróciły szczególnie moją uwagę, było też kilka, których produkty już znałam, jak np. Epic Light czy Trufle Mozaiki, miło było jednak poznać się z tymi osobami, wymienić kontaktami czy zamienić kilka zdań.

Uważam, że ta forma targów była bardzo udana i inspirująca, za rok wrócę tam na pewno z przyjemnością i nadzieją znalezienia większej ilości czasu na uczestnictwo w warsztatach czy wykładach.'

Czerpiecie inspiracje z takich targów? Jak zawsze czekam na Wasze odpowiedzi w komentarzach.

Czytany 2252 razy

 

 

@tenkawalekpodlogi