fbpx

Trendy kolorystyczne na 2016 rok

15 Gru
Kategoria: Wnętrza

Zbliża się koniec roku więc czołowi producenci farb dekoracyjnych zaczęli prześcigać się w podawaniu trendów na kolejny rok.

Na początek Śnieżka, która przedstawia nam kilka wariantów kolorystycznych.

Stawia na wciąż modny styl skandynawski i stonowaną kolorystykę w odcieniach 540 sekretne spojrzenie i 538 sekretne wyznanie.

Trendy 2016 wnetrza z probkami

źródło: www.sniezka.pl

Pokazuje lekki pazur w zestawieniu 554 koralowy szyk i 505 serdeczne powitanie.

Trendy 2016 wnetrza z probkami 16

źródło:www.sniezka.pl

Czerpie inspiracje z odległych zakątków świata w kolorach 537 lazurowe wybrzeże i 552 dotyk południa.

Trendy 2016 wnetrza z probkami 27

źródło:www.sniezka.pl

A wycisza nas w szarościach i złamanych bielach.

Trendy 2016 wnetrza z probkami 22

źródło:www.sniezka.pl

Dulux będąca marką firmy AkzoNobel prezentuje jeden główny kolor na nadchodzący rok - złocistą ochrę. Jest to odcień złota, który doskonale skomponuje się z wieloma paletami kolorystycznymi, zarówno tymi subtelnymi i delikatnymi, jak i intensywnymi czy wyrazistymi.

dulux kolor roku2016

źródło: www.dulux.pl

W celu zobaczenia bardzo ciekawych aranżacji z wykorzystaniem koloru roku również w połączeniu z innymi kolorami zapraszam na stronę http://duluxpolska.pl/files/colourfutures/cf16_polish.pdf , gdzie znajdziecie bogaty katalog wraz z komentarzem.

Z kolei Benjamin Moore postawił na ponadczasowość czyli biel, a dokładniej SIMPLY WHITE OC-117.

simplywhite oc 117

 

źródło: www.benjaminmoore.pl

Powiem szczerze, że przeczytałam kilka niezbyt pochlebnych wypowiedzi w internecie na temat tego wyboru na kolor roku 2016, jednak ja uważam, że to ciekawy wybór i zgadzam się z marką, że szukamy czystej i spokojnej przestrzeni w dzisiejszym świecie, który zalewa i bombarduje nas tysiącami informacji i obrazów.

Poza tym biały kolor potrafi zaskakiwać i „zmieniać” się w zależności od kątów padania światła, elementów wyposażenia czy dodatków, które znajdują się w pobliżu.

Jeszcze na koniec kolor roku Instytutu Pantone, na którego wybór czeka wielu zainteresowanych na świecie, nie tylko związanych z branżą wnętrzarską, ale również w modzie czy kosmetyce.

I w tym roku po raz pierwszy wybrano dwa kolory, Rose Quartz 13-1520 i Serenity 15-3919.

pantone 2016

źródło: www.pantone.com

To również dwa bardzo stonowane kolory, świetnie ze sobą współgrające; stanowią połączenie lekkiego błękitu z ciepłym, pastelowym różem.

Kojarzą mi się z relaksem, ukojeniem i spokojem czyli tym czego potrzebujemy w dzisiejszym zwariowanym, zabieganym świecie.

A co Wy sądzicie o tych kolorach? Macie już swojego faworyta?

Czytany 3263 razy

 

 

@tenkawalekpodlogi