fbpx

Kraina lodu - lodowe wnętrza

15 Sty
Kategoria: Wnętrza

Zachęcona dzisiejszą cudowną pogodą za oknem, która ponownie przypomina nam o zimie, postanowiłam napisać o lodowych wnętrzach.

Chociaż jestem zmarzluchem i zdecydowanie wolę kiedy temperatura jest wyższa, to nie mogłam dzisiaj wstać w kiepskim nastroju, że znowu zimno, szaro i mokro, bo moim oczom ukazał się piękny obrazek miasta przyprószonego śniegiem, który wciąż gęsto padał. Od razu nasunął mi się pomysł, że klimaty wnętrz lodowych hoteli to idealny temat na dziś.

Od kiedy, kilka lat temu, po raz pierwszy w jakiś programie telewizyjnym zobaczyłam taki lodowy hotel, zafascynował mnie ten temat.

Kunszt artystycznej i rzeźbiarskiej pracy jaki jest wykonywany przy tej architekturze ogromnie mnie zachwyca. Jestem pełna podziwu dla ludzi, którzy tworzą tam wnętrza, tak naprawdę na kilka miesięcy.

Pierwszy na świecie lodowy hotel powstał w Szwecji, w miejscowości Jukkasjärvi, w 1990 roku, żeby przyciągnąć turystów. Działa przez pięć miesięcy w roku, od grudnia do kwietnia, a później zaczyna topnieć.

Wnętrza są autorskie i tworzone przez artystów, rzeźbiarzy zapraszanych co roku do współpracy.

Do budowy zurzywanych jest około 30 tysięcy ton śniegu i 4 tysięce ton lodu.

Średnio, co roku, odwiedzany jest przez około 50 tysięcy turystów.

Niestety ja nie zaliczyłabym się jednak do tych osób pomimo cudowny wnętrz, które możecie obejrzeć poniżej, nie wybrałabym się w taki zimny klimat, a co dopiero mówić o zostaniu na noc w takim lodowym hotelu, brrrr....

lodowe hotele

źródła zdjęć: www.tripwhimsy.com ; www.icehotel.com ; www.imgur.com ; www.rediff.com ; travel.siliconindia.com ; www.worldalldetails.com

lodowe wnetrza

źródła zdjęć: www.icehotel.com ; www.homedesignlover.net ; www.thevacationgals.com ;  www.alphacoders.comhttp://captivatist.com/ ; en.wikipedia.org oraz źródło zdjęcia tytułowego: http://brightside.me/ 

A Wy spędzilibyście noc w takich lodowych wnętrzach? Piszcie w komentarzach.

Czytany 2973 razy

 

 

@tenkawalekpodlogi