fbpx

Meble, dodatki i gadżety w kolorze zielonym, czyli kolor Greenery króluje

16 Lip
Kategoria: Home Decor

Czy też tak macie, że gdzie się nie obejrzycie, to widzicie zielony? :) Lubię ten kolor i uwielbiam wiosnę, kiedy wszystko budzi się do życia i zaczyna się zielenić. Wydaje mi się, że tegoroczny kolor Pantone to wyjątkowo trafny wybór i bardziej niż wcześniejsze kolory przypadł wszystkim do gustu.

Natura wyjątkowo pasuje nam we wnętrzach i świetnie wygląda, szczególnie teraz w okresie letnim. Gdzie się nie obejrzę, to wszędzie widzę dodatki do wnętrz z motywami roślinnymi, kwiatowymi czy zwierzęcymi, pojawiają się także nadruki w formie drewna, co wygląda naprawdę ciekawie.

 

Kolor zielony oznacza przede wszystkim spokój i harmonię, jest symbolem nadziei, wolności i szczęścia. Powstaje z połączenia dwóch barw podstawowych — żółtej i niebieskiej. Ze względu na symbolikę często kolor ten spotkamy w instytucjach publicznych, jak poczekalnie w przychodniach, szpitale czy szkoły.

 

Barwa ta jest świetnym uzupełnieniem lub dodatkiem do wnętrz mieszkalnych, jednak niekoniecznie kolorem dominującym. I tak może pojawić się jako silny akcent w postaci mebli.

greenery zielony meble

źródła zdjęć: 1 ; 2 ; 3 ; 4 ; 5 ; 6 ; 7 

Jak również może być świetnym dodatkiem czy gadżetem, który pozwoli zmienić nasze wnętrze w okresie wiosenno-letnim.

greenery zielony dodatki źródła zdjęć: 1 ; 2 ; 3 ; 4 ; 5 ; 6 ; 7 ; 8 ; 9 

źródło zdjęcia głównego

A jakie jest Wasze zdanie, lubicie kolor zielony? Jeśli tak, to w jakich formie pojawia się w Waszych wnętrzach?

Czytany 2678 razy

 

 

@tenkawalekpodlogi