fbpx

Metamorfoza kawalerki na wynajem

21 Lut
Kategoria: Metamorfozy

W połowie ubiegłego roku zgłosiła się do mnie klientka z dużym problemem. Jest właścicielką kawalerki, która po wyprowadzce ostatnich lokatorów wyglądała jak pobojowisko. Warunki do zamieszkania były tragiczne, brak ciepłej wody, bo podgrzewacz został skradziony wraz z pralką i kuchenką elektryczną, ściany były umazane farbą, panował także ogólny bałagan itd. Takiego mieszkania nie można było komuś wynająć.

 Do tego wszystkiego łazienka była wyłożona płytkami sprzed kilkunastu lat, więc całość wymagała natychmiastowego remontu. Jedyną rzeczą przyzwoicie wyglądającą były sufity, wystarczyło je jedynie odświeżyć. Natomiast cała reszta wymagała naprawienia lub całkowitej zmiany.

kawalerka przed remontem

Wstępne założenia

Kawalerka jak to kawalerka składa się z jednego dużego pokoju, aneksu kuchennego i niewielkiej łazienki, natomiast ze względu na zielono-żółte ściany, stare panele, coś na rodzaj półwyspu oddzielającego aneks kuchenny od pokoju dziennego i olbrzymiego narożnika wyglądała na małą dziuplę, a nie fajne mieszkanko. Dlatego postanowiłam to zmienić i postawiłam na nowoczesne trendy.

Początek metamorfozy

Na początek poprosiłam właścicielkę o usunięcie wszystkich mebli i sprzętów. Jedyną rzeczą, jaka musiała pozostać, była zabudowana szafa. Po uzgodnieniu wszystkich szczegółów, projektu wnętrz i wizualizacji weszła ekipa remontowa.

wizualizacje 3D kawalerka

Pracę rozpoczęła od łazienki, gdzie wymieniono wszystkie płytki ścienne i podłogowe oraz całą ceramikę. Następnie ekipa usunęła panele ścienne z aneksu kuchennego i wyszpachlowała wszystkie ściany. W międzyczasie ja zadbałam o niezbędne materiały wykończeniowe jak płytki, farby czy panele podłogowe.

prace remontowe

Wybór mebli i ceramiki

Ze względu na niewielki budżet postawiłam na wyposażenie kuchni i pokoju meblami z IKEA, natomiast ceramika do łazienki trafiła z Koła, a zastana szafa otrzymała nowe oblicze. Ekipa wykończeniowa zakończyła prace remontowe i zamontowała całe wyposażenie łazienki, na które składała się niewielka umywalka z szafką, WC kompakt i kabina prysznicowa wraz z nowymi bateriami. Zostały też położone podłogi w aneksie kuchennym i pokoju wraz z listwami.

Urządzanie wnętrza

Po remoncie zaczęliśmy urządzać wnętrza. Łazienka była już gotowa, więc zajęliśmy się pozostałymi pomieszczeniami. Najpierw musieliśmy ogarnąć cały poremontowy bałagan.

Po sprzątaniu zabraliśmy się do skręcania i składania mebli. Zaczęliśmy od kuchni. Po złożeniu mebli i dopasowaniu pierwszych szafek do rur znajdujących się na ścianie okazało się, że po umieszczeniu lodówki wolnostojącej zmieściliśmy się ze wszystkim na styk. Niestety nie poszło tak gładko z szafkami wiszącymi. Ze względu na dużą krzywiznę ścian musieliśmy przerobić jedną z szafek. Udaliśmy się z tym do zaprzyjaźnionego stolarza.

Ze względu na zastosowanie jasnej kolorystyki w postaci szarego koloru, białych mebli z lekko szarymi frontami i stołu jadalnianego w wersji rozkładanej okazało się, że mieszkanie wygląda na dużo większe, niż jest w rzeczywistości. Całość wnętrza uzupełnił ciemno grafitowy narożnik z funkcją spania i stolik kawowy oraz wspomniana już wcześniej szafa, której zmieniłam kolor na szary. Dzięki temu, że jedne drzwi były z lustrem wszystko nabrało lekkości i delikatnego wyrazu.

zdjecia realizacja

Kosztorys

Koszt całego kapitalnego remontu kawalerki wraz z ekipą wykończeniową, materiałami wykończeniowymi i wyposażeniem wyniósł w sumie niecałe 18 tysięcy złotych. Teraz, kiedy patrzę na zdjęcia przed i po, to wiem, że wykonałam kawał dobrej roboty i uzyskałam efekt o jaki mi chodziło, czyli lekkość, przestrzeń, oddech oraz komfortowe miejsce zamieszkania i wypoczynku dla przyszłych lokatorów.

Poniżej zamieszczam przybliżony kosztorys oraz spis kupionych mebli i ceramiki.

 • wykonawca - robocizna + materiały wykończeniowe (kleje, gips, podkład pod panele, silikony, fuga itp.) = 6604,98 zł
 • płytki podłogowe i ścienne (łazienka+aneks kuchenny ściana) wraz z listwami wykończeniowymi = 2137,00 zł
 • panele podłogowem wraz z listwami i niezbędnymi zakończeniami / narożnikami + wykładzina do aneksu kuchennego = 953,18 zł
 • farba na sufity i szorowalna na ściany = 500,00 zł
 • wyposażenie łazienki (brodzik, kabina prysznicowa+bateria, umywalka+bateria, szafka podumywalkowa, wc kompakt) = 2280,00 zł
 • kuchnia wraz ze sprzętami = 3273,96 zł
 • stół + krzesła = 369,00 zł
 • narożnik + stolik kawowy = 998,00 zł
 • oświetlenie (klosz+oprawka) = 46,99 zł
 • farba do szafy = 50,00 zł

RAZEM: 17 213,11 zł

Ceramika:

 • umywalka wraz z szafką - zestaw Koło Solo
 • wc kompakt - Koło Record
 • kabina prysznicowa - Funkia Deante

Meble IKEA:

kuchnia modułowa - zestaw KNOXHULT, kolor szary

sprzęty: płyta, piekarnik, wyciąg i lodówka - seria LAGAN

stół rozkładany - BJURSTA

krzesła - ADDE

sofa / narożnik - ANGSTA

stolik kawowy - VITTSJÖ

lampa wisząca - KRUSNING

 

Jeszcze na koniec efekt przed i po:

kuchnia przed i polazienka przed i popokoj dzienny przed i po 

Czytany 6192 razy

 

 

@tenkawalekpodlogi