fbpx

Jak przygotować mieszkanie na wynajem? Stan deweloperski

13 Lut
Kategoria: Wnętrza

Po przeczytaniu tytułu pewnie większość osób popuka się w czoło i pomyśli sobie, a co tam przygotowywać, wystarczy ogarnąć łazienkę, przecież w wielu sklepach mają projekty za darmo to coś podpowiedzą, do tego wstawić jakieś sprzęty do kuchni i gotowe.

Jakiś czas temu usłyszałam nawet, że po co się wysilać jak i tak zawsze się ktoś znajdzie na wynajęcie mieszkania, bo jest popyt na rynku. Wystarczy wszystkie ściany pomalować na biało jakąś tanią farbą, pojechać do marketu i kupić tanie płytki oraz wyposażenie, do kompletu wykorzystać stare meble np. do kuchni, które zalegają nam w garażu od paru lat lub popytać wśród znajomych czy nie mają czegoś na zbyciu i już, temat z głowy, kasa płynie.

Nie twierdze, że tak się nie da, bo sporo takich ogłoszeń znajdziemy na przeróżnych portalach. Uważam tylko, że do tematu należy podejść przedsiębiorczo, tak troszkę jak do swojej firmy. Ile z siebie damy tyle otrzymamy w zamian. Nie oczekujmy później, że nisko budżetowe mieszkanie na wynajem szybko znajdzie nowego lokatora za miliony monet.

Jeśli zależy Ci na kliencie czy też klientach, którzy będą naprawdę zainteresowani wynajęciem długo terminowym, do tego będą w stanie zapłacić określoną przez Ciebie sumę pieniędzy to dajmy temu klientowi jasno określony standard.

Dlatego poniżej znajdziesz 6 punktów, które dla mnie są obowiązkowe dla każdego kupującego i przygotowującego mieszkanie pod wynajem długoterminowy.

1) Na początek zastanów się do jakiego najemcy chcesz trafić, czy ma być to singiel, czy para, a może rodzina z dzieckiem i / lub zwierzakiem, czy też studenci. Dla każdej z tych grup trzeba przygotować nieco inne mieszkanie pod względem wyposażenia i urządzenia.

Musisz wyobrazić sobie tą wybraną grupę docelową i mniej więcej określić jej potrzeby.

A mówiąc w dużym skrócie pamiętaj to mieszkanie nie jest dla Ciebie, tylko dla klienta.

2) Stawiaj na jakoś materiałów i teraz zadasz pytanie a po co? Ano po to, żeby po każdym wynajmującym nie przeprowadzać prawie kapitalnego remontu.

Dlatego zwróć uwagę na klasę ścieralności paneli, oczywiście wybieraj te o wysokiej odporności na ścieranie (AC4) i płytek podłogowych, stosuj farby co najmniej zmywalne, a najlepiej szorowalne, unikaj jasnych fug.

3) Nie zagracaj mieszkania – mniej znaczy więcej, zawsze to powtarzam.

pokoj dzienny mieszkanie wynajem

Pomyśl tylko o podstawowym wyposażeniu, np. w sypialni wstaw łóżko z materacem, niewielkie stoliki nocne i szafę do przechowywania rzeczy i już, wystarczy.

Pamiętaj, że mieszkanie na wynajem to nie dodatkowa przestrzeń do przechowywania starych mebli, meblościanek czy kanap, z którymi żal Ci się rozstać.

4) Postaw na neutralną, jasną kolorystykę, która przypadnie większości osób do gustu i wpłynie również na optyczne powiększenie przestrzeni.

5) Trwałość – tu mam na myśli przede wszystkich wszelkiego rodzaju instalacje i urządzenia, typu baterie umywalkowe, wannowe, prysznicowe, kuchenne, stelaż podtynkowy, przycisk spłukujący, przeszklenie nawannowe, kabina prysznicowa itd. Jeśli w nie zainwestujemy pozwoli nam to uniknąć częstych napraw czy remontów.

lazienka mieszkanie wynajem

6) Dekoracje i dodatki to bardzo ważny aspekt, który wpływa nie tylko na całość odbioru wnętrza przez potencjalnego najemcę, ale także daje mu możliwość poczucia się praktycznie jak u siebie w domu.

Na ścianach niech pojawią się ramy wypełnione grafiką lub zdjęciem albo z ciekawym plakatem, półki na których będzie można ustawić ramki i / lub książki. Na suficie niech zawiśnie interesująca lampa, a nie tania, plastikowa, biała lub papierowa oprawa za 10 zł. Niech nad oknami pojawią się karnisze i zasłony dobrane kolorystycznie do całego wnętrza. Niby kilka drobnych zabiegów a wpływa na zupełnie inny odbiór pomieszczeń.

sypialnia mieszkanie wynajem

I drobna rada na koniec, podczas robienia zdjęć pamiętaj o zachowaniu porządku, żeby w kadrze nie pojawił się jakiś karton, czy inne opakowanie, które zostało np. po rozpakowywaniu gotowych mebli do złożenia, żeby nie było widać kurzu czy pozostałości materiałów budowlanych po pracach wykończeniowych, do tego ustaw świeże kwiaty w wazonie i rośliny. I gotowe.

Przy tak zrobionych zdjęciach na pewno bez większego problemu Twoje mieszkanie wzbudzi zainteresowanie i szybko znajdą się chętni do jego wynajęcia. Wszystko to uda się osiągnąć jeśli zachowasz kompromis pomiędzy budżetem a jakością.

Czytany 1058 razy

 

 

@tenkawalekpodlogi